U NIEJ W DOMU - zwiastun PL, by: kinoswiatpl | Soundcry
U NIEJ W DOMU - zwiastun PL Published by kinoswiatpl via Youtube
Possible Artists: No music artists were found for this video.Title: U NIEJ W DOMU - zwiastun PL
Author: kinoswiatpl
Rating: 4.703704
Views: 34389
Description: U NIEJ W DOMU - w kinach od 24 maja 2013

Blisko 1 200 000 widzów we Francji!
Wielki powrót autora skandalizującego „BASENU" i przebojowych „8 KOBIET".
REWELACJA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALI!
Film nagrodzony na MFF w Toronto 2012 (Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w sekcji „Specjalne prezentacje") oraz na MFF w San Sebastian 2012 (Złota muszla za Najlepszy film i Nagroda Jury za Najlepszy scenariusz). Najnowsze dzieło François Ozona otrzymało również 6 nominacji do Cezara - najbardziej prestiżowej nagrody filmowej przyznawanej we Francji -- w tym m.in. za Najlepszy film, Najlepszego reżysera i Najlepszy scenariusz adaptowany.

Życie Germain'a (Fabrice Luchini), znudzonego pracą nauczyciela i niespełnionego pisarza, zmieni się, gdy pozna 16-letniego Claude'a. Chłopak postanawia wkroczyć w życie rodziny szkolnego kolegi i opisywać wszystko, co uda mu się podejrzeć w cudzym domu. Relacja nauczyciela i ucznia przeistacza się w nietypową przyjaźń. Germain nie może doczekać się kolejnych tekstów. Mężczyzna pokazuje intymne opowieści Claude'a żonie i wspólnie ulegają fascynacji niezwykłym talentem chłopaka. Kolejne dni spędzone przez 16-stolatka z obcą rodziną prowadzą do coraz większej bliskości z atrakcyjną matką szkolnego kolegi (Emmanuelle Seigner). Niebezpieczna gra nauczyciela i ucznia wymyka się spod kontroli, kiedy spisywana na papierze fikcja zaczyna niebezpiecznie mieszać się z rzeczywistością.

Film oparty na sztuce Juana Mayorgi („The Boy in the Back Row") -- wielokrotnie nagradzanego i uznanego na całym świecie dramatopisarza.

„FASCYNUJĄCY"
- Tom Dawson, The List
„OZON WZORUJE SIĘ NA HITCHCOCKU I POLAŃSKIM"
„JEDEN Z NAJLEPSZYCH, JEŻELI NIE NAJLEPSZY FILM OZONA"
- Craig Skinner, HeyUGuys
„GĘSTA ATMOSFERA NIEBEZPIECZNEJ ZMYSŁOWOŚCI I PRZEWROTNEGO HUMORU"
- David Rooney; The Hollywood Reporter
Source: Youtube
Youtube comments